Revista Mbrojtja Nr. 11 (2014)

1. Intervista/“Do ta ‘vesh’ ushtrinë me armatimin e standardit NATO”
2. Ndryshimet doktrinare në qasjen gjithëpërfshirëse
3. Standardet e Gjuhës STANAG 6001 në NATO
4. Speciale/25 vjet pas rënies së Murit të Berlinit

 

 

Shfletoni revistën


Revista Mbrojtja Nr. 10 (2014)

1. Rikonfirmohet mbështetja e fuqishme e Shqipërisë nga aleati i saj strategjik, SHBA.
2. Stërvitja ndërinstitucionale për emergjencat civile “MORAVA-14”.
3. Ambicia dhe sfida e FA: Transformimi në një ushtri moderne.
4. Ministrja Kodheli në Ministerialin Gjithëpërfshirës Rajonal SHBA-A5.
5. 25 vjet pas rënies së Murit të Berlinit.

Shfletoni revistën


Revista Mbrojtja Nr. 9 (2014)

1. Samiti i Uellsit: “Nga samiti i Uellsit, Shqipëria del e forcuar në pozitën e saj”.
2. stërvitja: “Dita e vizitorëve të shquar” në stërvitjen shqiptaro-britanike “Albanian Lion ‘14”.
3. Kronika: 16 Zhvillohet në Tiranë konferenca rajonale “Antikorrupsioni”.
4. Histori: 24 Të drejtat e Shqipërisë për independencë edhe për tërësinë e vendit.

Shfletoni revistën


Revista Mbrojtja Nr. 8 (2014)

1. Gjeneral Bazo: “Black Eagle 001” sapo ka ndezur “pishtarin olimpik” të ndryshimit...
2. Moment historik për të ardhmen e përbashkët të Ballkanit Perëndimor
3. Pas tetë misionesh luftarake, misioni “Eagle” mbyll “krahët”
4. Siguria dhe rreziqet kibernetike

 

Shfletoni revistën
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë 15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO 17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO 16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO 15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17” 14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen 13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Ministrja Kodheli në Ministerialin e Mbrojtjes në Bruksel 29 qershor 2017Ministrja e Mbrojtjes znj. Mimi Kodheli në Bruksel ku mori pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO...
Angazhimi i FA gjatë përmbytjeve, nëntor 2016 8 - 13 tetor 2016FA u angazhuan me forca dhe mjete në ndihmë të banorëve të prekur nga përmbytjet që përfshinë pothuajse gjithë vendin...
Forcat e Armatosura të Shqipërisë 2015-2016 2016Misionet, Modernizimi, Stërvitjet e Përbashkëta, Bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes, ai civil-ushtarak dhe rekrutimet....
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturë Shtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosura janar 2015Ministria e Mbrojtjes për vitin 2015 do të pranojë 500 ushtarë/detarë aktivë në radhët e FA. Prej këtij kontingjenti, 250 ushtarë/detarë aktivë do të pranohen në fazën e parë ndërsa pjesa tjetër në gjashtëmujorin e dytë...
Bashoku edhe ti! Bëhu pjesë e nismës, #shqiperiajoduhanit
Strategjia e Sigurisë Kombëtare Korrik 2015Në themel të Strategjisë së Sigurisë Kombëtare të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2017 Janar 2017 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 11 (2017) Nëntor 2017Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 17 nëntor 2017Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Nëntor 2017
Ma En Pr Sh Di
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3