Revista Mbrojtja Nr. 11 (2015)

mbrojtja 11 20151. NATO në stërvitjen globale, 36 mijë trupa në 10 vende
2. Ministeriali i NATO, Shqipëria e angazhuar në sfidat e Aleancës
3. Karta SHBA - Adriatik, në funksion të integrimit euroatlantik
4. Batalioni i Mbështetjes një histori vetmohimi

 

Shfletoni revistën


Revista Mbrojtja Nr. 10 (2015)

1. Shqipëria në 2016, pjesëmarrje në forcën pararojë të NATO
2. Kolegji i Luftës së SHBA: gjeneral Bazo, shqiptari i parë në Galerinë e Nderit
3. Albert Husniaux: ju jeni vend i veçantë i Aleancës
4. Flota e 6-të amerikane, destrojeri “USS Porter” në ujërat e Vlorës

 

Shfleto revistën


Revista Mbrojtja Nr. 9 (2015)

nr920151. Strategjia Ushtarake e Republikës së Shqipërisë
2. Kodheli: Avdiaj, personi i duhur për të drejtuar Forcën Ajrore
3. Partneritet për ta kthyer Shqipërinë të sigurt nga mbetjet ekslpozive
4. Parajsa e bregdetit tonë jonian shqiptar
5. FA: 720 trupa angazhohen për emergjencat civile

Shfletoni revistën


Revista Mbrojtja Nr. 8 (2015)

mbrojtja nr 8 151. Shqipëria dhe Rumania, bashkëpunim në fushën ushtarake
2.Gjermania 250 mijë euro për pastrimin e municioneve
3. Misioni ynë në Afganistan Certifikatë mirënjohje për personelin mjekësor
4. Gjeneralmajor Bazo në Qendrën Marshall, Gjermani
5. Kodheli-Farkas: Po plotësojmë kërkesat e aleatëve

Shfletoni revistën
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë 15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO 17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO 16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO 15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17” 14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen 13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Ministrja Kodheli në Ministerialin e Mbrojtjes në Bruksel 29 qershor 2017Ministrja e Mbrojtjes znj. Mimi Kodheli në Bruksel ku mori pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO...
Angazhimi i FA gjatë përmbytjeve, nëntor 2016 8 - 13 tetor 2016FA u angazhuan me forca dhe mjete në ndihmë të banorëve të prekur nga përmbytjet që përfshinë pothuajse gjithë vendin...
Forcat e Armatosura të Shqipërisë 2015-2016 2016Misionet, Modernizimi, Stërvitjet e Përbashkëta, Bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes, ai civil-ushtarak dhe rekrutimet....
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturë Shtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosura janar 2015Ministria e Mbrojtjes për vitin 2015 do të pranojë 500 ushtarë/detarë aktivë në radhët e FA. Prej këtij kontingjenti, 250 ushtarë/detarë aktivë do të pranohen në fazën e parë ndërsa pjesa tjetër në gjashtëmujorin e dytë...
Bashoku edhe ti! Bëhu pjesë e nismës, #shqiperiajoduhanit
Strategjia e Sigurisë Kombëtare Korrik 2015Në themel të Strategjisë së Sigurisë Kombëtare të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2017 Janar 2017 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 11 (2017) Nëntor 2017Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 17 nëntor 2017Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Nëntor 2017
Ma En Pr Sh Di
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3