Gazeta Ushtria 12 gusht 2016

gazeta12gusht161. Intervista: Ish-Sekretari i Mbrojtjes i SHBA-së, William Perry: Shqipëria partner shumë i mirë strategjik i SHBA
2. Anija e Flotës greke L173- 501, në portin e Durrësit,
3. Operacioni “Bluzat e bardha” po “çliron ” rivierën nga mbeturinat,
4. NATO, Prania e Turqisë nuk vihet në diskutim,
5. Fatmir Lokaj, përfaqësues në ACT, Virxhinia, SHBA.

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 5 gusht 2016

5gusht20161. Nderohet atletja ushtarake, Luiza Gega, “Medalje Mirënjohje” për nënkampionen e Europës,
2. Procedurat dhe kriteret për kuotat e gradimeve,
3. Kadetët amerikanë vizitë në Bazën Ajrore Farkë,
4. Samiti i Varshavës përballë garës ruse të armatimit,
5. Konferenca Finale Kordinuese “Join effort 2016”

Shfletoni gazetën

 


Gazeta Ushtria 29 korrik 2016

29korrik161. FA me 28 ushtarakë më të arsimuar dhe kualifikuar,
2. Gjeneral Bazo në konferencën “Programi i Partneritetit të Shtetit”,
3. Kadetët amerikan ë në FD dhe Ishullin e Sazanit,
4. Përfundon trajnimi i ekipit EOD të FA të Malit,
5. Tre miliardë euro për teknologjinë e mbrojtjes

Shfletoni gazetën

 


Gazeta Ushtria 22 korrik 2016

22korrik161. Garda Kombëtare e New York-ut, New Jersey-it, FA, Korpusi i Paqes - Ushtarakët amerikanë dhe shqiptarë me komunitetin,
2. Kodheli: Sfida 3R ose Rusi-Radikalizëm-Refugjatë,
3. “Libri i Bardhë” 2016 i Bundeswehr-it,
4. Petro Koçi, pret homologun e maqedonisë Dr.Bekim Maksuti,
5. NATO dhe Rusia: Balancimi i mbrojtjes me dialog

Shfletoni gazetën
Angazhimi i FA gjatë përmbytjeve, nëntor 2016 8 - 13 tetor 2016FA u angazhuan me forca dhe mjete në ndihmë të banorëve të prekur nga përmbytjet që përfshinë pothuajse gjithë vendin...
NATO - takimi i ministrave të Mbrojtjes 26 - 27 tetor 2016Takimi i ministrave të Mbrojtjes së vendeve të NATO konkludoi në dy ditë bisedimesh, 26 dhe 27 tetor, në Bruksel...
Kodheli dhe sekretari Fallon në stërvitjen “Albanian Lion - 16” 29 shtator 2016Në ditën e dytë të vizitës së tij në Shqipëri, sekretari i Mbrojtjes i Mbretërisë së Bashkuar z. Michael Fallon, i shoqëruar nga ministrja e Mbrojtjes...
Stërvitja e Përbashkët “Joint Effort-16” 26 shtator 2016U zhvillua “Dita e Vizitorëve të Shquar” e Stërvitjes së Përbashkët “Joint Effort-16”. Qëllimi i kësaj stërvitjeje, e cila nisi më datën 19 shtator, është rritja e ndërveprueshmërisë...
Nisen për në Shkollën e Trupës 317 rekrutë të rinj 10 tetor 2016Në sheshin kryesor të garnizonit “Skënderbej” u zhvillua ceremonia e nisjes drejt Shkollës së Trupës në Bunavi e 317 fituesve të testit për rekrutimet e reja në FA...
Forcat e Armatosura të Shqipërisë 2015-2016 2016Misionet, Modernizimi, Stërvitjet e Përbashkëta, Bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes, ai civil-ushtarak dhe rekrutimet....
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturë Janar - Shkurt 2016Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Shqipëria në “Trident Juncture-15” 16 tetor 2015Në ambientet e Komandës së Forcës Tokësore në Zall-Herr u zhvillua ceremonia e përcjelljes së trupave të kompanisë së parë të Batalionit të Dytë të Këmbësorisë...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosura janar 2015Ministria e Mbrojtjes për vitin 2015 do të pranojë 500 ushtarë/detarë aktivë në radhët e FA. Prej këtij kontingjenti, 250 ushtarë/detarë aktivë do të pranohen në fazën e parë ndërsa pjesa tjetër në gjashtëmujorin e dytë...
Vizitë zyrtare në SHBA e ministres Kodheli 28-31 tetor 2014Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli zhvilloi një vizitë zyrtare në SHBA me ftesë të sekretarit amerikan të Mbrojtjes z. Chuck Hagel...
Bashoku edhe ti! Bëhu pjesë e nismës, #shqiperiajoduhanit
Strategjia e Sigurisë Kombëtare Korrik 2015Në themel të Strategjisë së Sigurisë Kombëtare të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
SHQIPËRIA EUROPIANE, DESTINACION BRENDA NESH korrik 2014 Raport Publik për 300 ditët e para
të qeverisjes
Ministrja Kodheli vizitë në Komandën Supreme të Forcave Aleate 26 maj 2014 Ministrja Kodheli: Shqipëria hap përpara në angazhimin tonë në NATO
Raporti vjetor 2014 i NATO 30 janar 2015Mendime të sekretarit të Përgjithshëm të NATO, Jens Stoltenberg, gjatë konferencës për shtyp për prezantimin e Raportit Vjetor 2014, në selinë e NATO, Bruksel...
Direktiva e Mbrojtjes 2017 Janar 2017 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Dokumenti i Rishikimit Strategjik të Mbrojtjes 11 prill 2013Këshilli i Ministrave të Republikës së Shqipërisë miratoi dokumentin e Rishikimit Strategjik të Mbrojtjes...
Revista Mbrojtja Nr. 4 (2017) Prill 2017Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 14 prill 2017Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Prill 2017
Ma En Pr Sh Di
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30