Gazeta Ushtria 19 dhjetor 2014

1. Ministrja Kodheli prezanton Direktivën e Mbrojtjes për 2015
2. Kuvendi miraton ligjin “Për Disiplinën Ushtarake në FA të RSH”
3. 30 komando shqiptarë nisen në misionin “Resolute Support” në Kabul, Afganistan
4. Ministrja e Mbrojtjes Kodheli vizitë zyrtare në Britaninë e Madhe

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 12 dhjetor 2014

1. Ministria e Mbrojtjes, përparësi luftës kundër korrupsionit
2. Për një konceptim dhe realizim më të mirë të punës në strukturat e BCU-së në FA
3. Përfundoi Kursi i 6-të i Lartë për Sigurinë dhe Mbrojtjen
4. Shqipëria ka kapacitetet teknike dhe njerëzore për realizimin e projekteve të demontimit
5. Përzgjidhet nënoficeri më i mirë për vitin 2014

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 28 nëntor 2014

1. Ministria e Mbrojtjes mbi 1000 medalje në e 70-vjetorin e Çlirimit
2. Një pavijon i ri për LANÇ-in i shtohet Muzeut të Forcave të Armatosura
3. Një ditë me “misteret” e bunkerit antibërthamor...
4. Kodheli: Respektimi i të drejtave të njeriut dhe zbatimi i ligjit do ta çojë Shqipërinë përpara
5. 25 vjet nga tragjedia më e madhe ajrore në Shqipëri

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 05 dhjetor 2014

1. Ceremoni ushtarake në 70-vjetorin e Çlirimit të Atdheut
2. Rrugëtimi 102 vjeçar i FA Shqiptare
3. Gjeneralmajor Jeronim Bazo uron FARSH me rastin e 102-vjetorit
4. “Këto medalje u takojnë atyre që kanë shërbyer me përkushtim në FA”
5. Ministrja Kodheli dekoron ish-Presidentin Alfred Moisiu

Shfletoni gazetën
Buletini mujor qershor 2018Ditari, të rejat kryesore qershor 2018...
Ministrja Xhaçka vizitë zyrtare në SHBA 17-18 prill 2018Washington - Shtetet e Bashkuara të Amerikës e vlerësojnë Shqipërinë një aleat të denjë të NATO dhe vend lider në Ballkanin Perëndimor...
FA shpëtojnë nënën e sëmurë në Kukës27 shkurt 2018Pas 3 orë ecjeje në këmbë, Forcat Armatosura kanë arritur të transportojnë për në spitalin rajonal të Kukësit...
Ministeriali i NATO, takimi Stoltenberg - Xhaçka14 - 15 shkurt 2018Ministrja Xhaçka merr pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO në Bruksel...
Fotogaleri/FA angazhim maksimal për situatën e përmbytjeveNëntor - Dhjetor 2017Angazhimi i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë për situatën e përmbytjeve.
NATO: Misioni i “Orikut” në Egje, moment i rëndësishëm për Forcat Detare shqiptare24 nëntor 2017Misionit të anijes patrulluese të forcës detare shqiptare “Oriku”, e cila ishte pjesë e operacionit të NATO-s, “Sea Guardian”, i është dedikuar një shkrim në faqen zyrtare të NATO-s...
Ministrja Xhaçka në Ministerialin e NATO në Bruksel8-9 nëntor 2017Ministeriali i NATO në nivelin e ministrave të Mbrojtjes, që u mbajt në datat 8 dhe 9 nëntor në Bruksel konfirmoi vlerësimin që aleatët...
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17”14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturëShtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosuraprill 2018Qendra e Personel Rekrutimit ka filluar regjistrimin e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë dhe kërkon të rekrutojë 100...
Strategjia UshtarakeKorrik 2015Në themel të Strategjisë Ushtarake të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2018Shkurt 2018 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 07 (2018) Korrik 2018Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria13 korrik 2018Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Korrik 2018
Ma En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5