Gazeta Ushtria 20 qershor 2014

1. Shqyrtohet mundësia e pjesëmarrjes shqiptare në misionin EUTM Mali.
2. “Flamuri ynë i betejës është dhe do të mbetet integriteti moral”.
3. Dhjetëra vullnetarë nga Forcat e Armatosura dhurojnë gjak.
4. “ADRION LIVEX-14”, përpjekje e përbashkët për sfidat e sigurisë detare në rajon.

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 13 qershor 2014

1. Nga Ballkani në Kaukaz, Shqipëria rol aktiv për NATO-n.
2. Zhvillohet takimi i shefave të Shtabit të Përgjithshëm të vendeve të “Kartës së Adriatikut”, (A5).
3. Anija “Lissus” përcillet me ceremoni për në stërvitjen rajonale “Adrion Livex 14”.
4. FT, standardizohet për veprimet kundër ndotjes nga agjentët kimikë.

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 06 qershor 2014

1. Aleanca, zhvillohet në Bruksel Ministeriali i Mbrojtjes.
2. NATO në shek. 21-të: Kërcënime të reja dhe kërcënues të rinj.
3. Promovohet bashkëpunimi ushtarak dhe mirëkuptimi rajonal ballkanik.
4. “Departamenti Shtetit, mbështetje maksimale për reformat e Mbrojtjes”.

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 30 maj 2014

1. Ndryshime të rëndësishme në legjislacionin për FA.
2. Ministrja Kodheli, vizitë në Komandën Supreme të Forcave Aleate.
3. Afganistan, kontributi i rëndësishëm i “Eagle 8”, në operacionet speciale.
4. Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli inspekton uzinën ushtarake të Gramshit.
5. Shpalosen prioritetet e Aleancës.

Shfletoni gazetën
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO 15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen 13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Ministrja Kodheli në Ministerialin e Mbrojtjes në Bruksel 29 qershor 2017Ministrja e Mbrojtjes znj. Mimi Kodheli në Bruksel ku mori pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO...
Angazhimi i FA gjatë përmbytjeve, nëntor 2016 8 - 13 tetor 2016FA u angazhuan me forca dhe mjete në ndihmë të banorëve të prekur nga përmbytjet që përfshinë pothuajse gjithë vendin...
NATO - takimi i ministrave të Mbrojtjes 26 - 27 tetor 2016Takimi i ministrave të Mbrojtjes së vendeve të NATO konkludoi në dy ditë bisedimesh, 26 dhe 27 tetor, në Bruksel...
Stërvitja e Përbashkët “Joint Effort-16” 26 shtator 2016U zhvillua “Dita e Vizitorëve të Shquar” e Stërvitjes së Përbashkët “Joint Effort-16”. Qëllimi i kësaj stërvitjeje, e cila nisi më datën 19 shtator, është rritja e ndërveprueshmërisë...
Forcat e Armatosura të Shqipërisë 2015-2016 2016Misionet, Modernizimi, Stërvitjet e Përbashkëta, Bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes, ai civil-ushtarak dhe rekrutimet....
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturë Janar - Shkurt 2016Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosura janar 2015Ministria e Mbrojtjes për vitin 2015 do të pranojë 500 ushtarë/detarë aktivë në radhët e FA. Prej këtij kontingjenti, 250 ushtarë/detarë aktivë do të pranohen në fazën e parë ndërsa pjesa tjetër në gjashtëmujorin e dytë...
Bashoku edhe ti! Bëhu pjesë e nismës, #shqiperiajoduhanit
Strategjia e Sigurisë Kombëtare Korrik 2015Në themel të Strategjisë së Sigurisë Kombëtare të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2017 Janar 2017 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 9 (2017) Shtator 2017Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 15 shtator 2017Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Shtator 2017
Ma En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1