Revista Mbrojtja Nr. 9 (2017)

1. Përparuam në bashkëpunimin tonë ,
2. Mbrojtje e interesave strategjike të popujve tanëushtarak,
3. Betohet në Presidencë gjeneral brigade Bardhyl Kollçaku,
4. NATO përballë sfidave të reja të Sigurisë.

Shfletoni revistën


Revista Mbrojtja Nr. 8 (2017)

1. Kodheli-Shekerinska-Jankovska, Kodheli, Shqipëria mbështet integrimin e Maqedonisë në NATO,
2. Operacioni “Sea Guardian”, Kontigjenti V i FD drejt detit Egje,
3. Qendra e Personel Rekrutimit, struktura port ku hyn gjaku i ri në FA,
4. NATO, del raporti, NATO dhe financimet 2016.

Shfletoni revistën


Revista Mbrojtja Nr. 7 (2017)

1. Kodheli në Bruksel, kontributi ynë do të vazhdojë edhe gjatë vitit 2018,
2. Baza ushtarake “Adazi”, toga shqiptare EOD dislokohet në Letoni,
3. Takimi i zëvendësshefave të SHP, FA përfaqësohet nga gjeneral brigade Tonin Marku,
4. Intervista, eksperiencë që merret vetëm në misionet paqeruajtëse.

Shfletoni revistën


Revista Mbrojtja Nr. 6 (2017)

revista 06 20171. NATO - Bruksel, takimi i posaçëm i krerëve të shteteve dhe qeverive të NATO,
2. Shefat e SHP të Ballkanit në Athinë, “Stabiliteti gjeopolitik në europën Juglindore - rruga e energjisë”,
3. DVD, Stërvitja “LogEx-17”, forcimi i lidhjeve NATO - Partneriteti për Paqe
4. Koncert në 1 Qershorin, qendrën e botës së fëmijëve. 

.

 

Shfletoni revistën
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO 15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen 13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Ministrja Kodheli në Ministerialin e Mbrojtjes në Bruksel 29 qershor 2017Ministrja e Mbrojtjes znj. Mimi Kodheli në Bruksel ku mori pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO...
Angazhimi i FA gjatë përmbytjeve, nëntor 2016 8 - 13 tetor 2016FA u angazhuan me forca dhe mjete në ndihmë të banorëve të prekur nga përmbytjet që përfshinë pothuajse gjithë vendin...
NATO - takimi i ministrave të Mbrojtjes 26 - 27 tetor 2016Takimi i ministrave të Mbrojtjes së vendeve të NATO konkludoi në dy ditë bisedimesh, 26 dhe 27 tetor, në Bruksel...
Stërvitja e Përbashkët “Joint Effort-16” 26 shtator 2016U zhvillua “Dita e Vizitorëve të Shquar” e Stërvitjes së Përbashkët “Joint Effort-16”. Qëllimi i kësaj stërvitjeje, e cila nisi më datën 19 shtator, është rritja e ndërveprueshmërisë...
Forcat e Armatosura të Shqipërisë 2015-2016 2016Misionet, Modernizimi, Stërvitjet e Përbashkëta, Bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes, ai civil-ushtarak dhe rekrutimet....
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturë Janar - Shkurt 2016Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosura janar 2015Ministria e Mbrojtjes për vitin 2015 do të pranojë 500 ushtarë/detarë aktivë në radhët e FA. Prej këtij kontingjenti, 250 ushtarë/detarë aktivë do të pranohen në fazën e parë ndërsa pjesa tjetër në gjashtëmujorin e dytë...
Bashoku edhe ti! Bëhu pjesë e nismës, #shqiperiajoduhanit
Strategjia e Sigurisë Kombëtare Korrik 2015Në themel të Strategjisë së Sigurisë Kombëtare të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2017 Janar 2017 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 9 (2017) Shtator 2017Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 15 shtator 2017Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Shtator 2017
Ma En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1