Shpallje vendi i lirë pune, vrojtues meteorolog, Rep. Usht. 3008, Laprakë (FAj)

Pozicioni i punës: vrojtues meteorolog,
Reparti/Institucioni: Reparti Ushtarak nr. 3008, Laprakë, Forca Ajrore
Vendi: Laprakë,Tiranë
Paga: sipas VKM nr. 202, datë 15.03.2017
Lloji i kontratës së punës: për një kohëzgjatje të pacaktuar,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje,
Data e fillimit të aplikimit: 19.05.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 02.06.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, shofer, manovrator, punëtor mirëmbajtje, KM

Pozicioni i punës: shofer, manovrator, punëtor mirëmbajtje,
Reparti/Institucioni: 4007, 4040, 4009 Komanda Mbështetëse
Vendi: Tiranë
Paga: sipas VKM, nr. 717, datë 23.6.2009
Lloji i kontratës së punës: për një kohëzgjatje të përcaktuar,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje,
Data e fillimit të aplikimit: 16.05.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 30.05.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, punëtor mirëmbajtje, Rep. Usht. 6630

Pozicioni i punës: punëtor mirëmbajtje
Reparti/Institucioni: Rep. Usht. 6630
Vendi: Jalë -Vlorë
Paga: sipas VKM, nr. 717, datë 23.6.2009
Lloji i kontratës së punës: 3 - mujore,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje dhe intervistë
Data e fillimit të aplikimit: 16.05.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 31.05.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, shofer, teknik i mesëm (tapicier, marangoz), përpunues shëndetësor uji/moto-pompist, KM

Pozicioni i punës: shofer, teknik i mesëm (tapicier, marangoz), përpunues shëndetësor uji/moto-pompist
Reparti/Institucioni: 4007, 4006, Komanda Mbështetëse
Vendi: Tiranë
Paga: sipas VKM, nr. 717, datë 23.6.2009
Lloji i kontratës së punës: për një kohëzgjatje të përcaktuar,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje,
Data e fillimit të aplikimit: 15.05.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 29.05.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, infermier, Rep. Usht. 3006, Farkë (FAj)

Pozicioni i punës: infermier,
Reparti/Institucioni: Reparti Ushtarak nr. 3006, Farkë, Forca Ajrore
Vendi: Farkë,Tiranë
Paga: sipas VKM nr. 188, datë 15.03.2017
Lloji i kontratës së punës: për një kohëzgjatje të përcaktuar,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje,
Data e fillimit të aplikimit: 10.05.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 25.05.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Fillon Stërvitja e Përbashkët Command Post Exercise “LogEx 17”

Filloi Stërvitja e Përbashkët Command Post Exercise “LogEx 17”, e cila do të vijojë deri më datë 19 maj.

Në datën 16 maj 2017 zhvillohet Ceremonia e Ditës Atasheve (DATT - Day)

Në datën 17 maj 2107 zhvillohet Ceremonia e Ditës së Vizitorëve të Shquar (DV-Day)

 


Shpallje vendi i lirë pune, specialist për provat fiziko - mekanike të municionit, 4010 (LQFA), KM

Pozicioni i punës: specialist për provat fiziko - mekanike të municionit,
Reparti/Institucioni: 4010 (Laboratori Qendror i Forcave te Armatosura), KM,

Vendi: Tiranë,
Paga: sipas VKM, nr. 717, datë 23.6.2009
Lloji i kontratës së punës: për një kohëzgjatje të përcaktuar,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje,
Data e fillimit të aplikimit: 11.05.2017,
Data e mbylljes së aplikimit: 25.05.2017.

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word
Buletini mujor prill 2018Ditari, të rejat kryesore prill 2018...
Ministrja Xhaçka vizitë zyrtare në SHBA 17-18 prill 2018Washington - Shtetet e Bashkuara të Amerikës e vlerësojnë Shqipërinë një aleat të denjë të NATO dhe vend lider në Ballkanin Perëndimor...
FA shpëtojnë nënën e sëmurë në Kukës27 shkurt 2018Pas 3 orë ecjeje në këmbë, Forcat Armatosura kanë arritur të transportojnë për në spitalin rajonal të Kukësit...
Ministeriali i NATO, takimi Stoltenberg - Xhaçka14 - 15 shkurt 2018Ministrja Xhaçka merr pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO në Bruksel...
Fotogaleri/FA angazhim maksimal për situatën e përmbytjeveNëntor - Dhjetor 2017Angazhimi i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë për situatën e përmbytjeve.
NATO: Misioni i “Orikut” në Egje, moment i rëndësishëm për Forcat Detare shqiptare24 nëntor 2017Misionit të anijes patrulluese të forcës detare shqiptare “Oriku”, e cila ishte pjesë e operacionit të NATO-s, “Sea Guardian”, i është dedikuar një shkrim në faqen zyrtare të NATO-s...
Ministrja Xhaçka në Ministerialin e NATO në Bruksel8-9 nëntor 2017Ministeriali i NATO në nivelin e ministrave të Mbrojtjes, që u mbajt në datat 8 dhe 9 nëntor në Bruksel konfirmoi vlerësimin që aleatët...
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17”14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturëShtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosuraprill 2018Qendra e Personel Rekrutimit ka filluar regjistrimin e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë dhe kërkon të rekrutojë 100...
Strategjia UshtarakeKorrik 2015Në themel të Strategjisë Ushtarake të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2018Shkurt 2018 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 05 (2018) Maj 2018Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria04 maj 2018Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Maj 2018
Ma En Pr Sh Di
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3