Filluan regjistrimet e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë në FA për periudhën 19 shkurt - 17 prill 2018 sipas rajoneve

Qendra e Personel Rekrutimit ka filluar regjistrimin e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë dhe kërkon të rekrutojë 100 kandidatë për ushtarë/detarë aktivë për periudhën 19 shkurt - 27 prill 2018, sipas rajoneve në këto përpjestime: 

Tiranë 40 kandidatë,
Shkodër 30 kandidatë,
Lezhë 1 kandidat,
Pogradec 1 kandidat,
Durrës 2 kandidatë,
Gramsh 8 kandidatë,
Poliçan 12 kandidatë,
Berat 4 kandidatë,
Elbasan 1 kandidat,
Vlorë 1 kandidat.

Dokumentin pdf përmban informacionin e plotë për procedurat, kriteret, afatet, testimet etj.
Formulari i aplikimit dhe i pranimit në formatin word

Afati kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë QPR është deri në 15 dhjetor 2017.

Tel: 042 348 588


Shpallje vendi i lirë pune, shofer Rep. Usht. 6630

Pozicioni i punës: shofer,
Reparti/Institucioni: Rep. Usht. 6630,
Vendi: Tiranë,
Paga: Vendim i KM nr 717, datë 23.06.2009 “Për pagat e punonjësve mbështetës”
Lloji i kontratës së punës: kontratë pune 3-mujore,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje,
Data e fillimit të aplikimit: 16.10.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 31.10.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, specialist i IT Rep. Usht. 6620, PU

Pozicioni i punës: specialist i IT,
Reparti/Institucioni: Rep. Usht. 6620 (Policia Ushtarake),
Vendi: Sauk, Tiranë,
Paga: 30.051 (tridhjetë mijë e pesëdhjetë e një) Lek 
Lloji i kontratës së punës: kontratë pune 3-mujore,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje,
Data e fillimit të aplikimit: 09.10.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 23.10.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, specialist i gjeodezisë Rep. Usht. 2008, FD

Pozicioni i punës: specialist i gjeodezisë,
Reparti/Institucioni: Rep. Usht. 2008,
Vendi: Plepa Durrës (FD),
Paga: 34.500 (tridhjetekatër mijë e pesëqind) Lek 
Lloji i kontratës së punës: kontratë pune me afat të pacaktuar,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me intervistë,
Data e fillimit të aplikimit: 09.10.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 23.10.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, specialist i oqeanografisë Rep. Usht. 2008, FD

Pozicioni i punës: specialist i oqeanografisë,
Reparti/Institucioni: Rep. Usht. 2008,
Vendi: Plepa Durrës (FD),
Paga: 34.500 (tridhjetekatër mijë e pesëqind) Lek 
Lloji i kontratës së punës: kontratë pune me afat të pacaktuar,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me intervistë,
Data e fillimit të aplikimit: 09.10.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 23.10.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Rekrutohen kandidatë 3 (tre) për studime në akademitë ushtarake në SHBA

Qendra e Personel Rekrutimit, ka filluar regjistrimin e kandidatëve për të ndjekur studimet ushtarake në akademitë ushtarake në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (Akademinë e Forcave Ajrore, Akademinë e Forcave Detare dhe Akademinë West Point) për vitet akademike 2018 - 2022, për 3 (tre) të drejta studimi.

Afati kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë QPR-së është deri në 08 nëntor 2017.

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit Aneksi A në formatin Word


Rekrutohen kandidatë për studime në Institucionet e Larta Arsimore Ushtarake të Britanisë së Madhe

Qendra e Personel Rekrutimit, ka filluar regjistrimin e kandidatëve për të ndjekur kurset:

Commissioning course”, i cili do të zhvillohet në periudhën 27 nëntor 2017-14 dhjetor 2018 në Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst, në Britaninë e Madhe dhe
Initial Officer Training”, i cili do të zhvillohet në periudhën 01 janar-20 korrik 2018 në Cranwell të Britanisë së Madhe, për 2 (dy) të drejta studimi.

Afati kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë QPR është deri në 18 tetor 2017.

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit Aneksi A në formatin Word
Buletini mujor qershor 2018Ditari, të rejat kryesore qershor 2018...
Ministrja Xhaçka vizitë zyrtare në SHBA 17-18 prill 2018Washington - Shtetet e Bashkuara të Amerikës e vlerësojnë Shqipërinë një aleat të denjë të NATO dhe vend lider në Ballkanin Perëndimor...
FA shpëtojnë nënën e sëmurë në Kukës27 shkurt 2018Pas 3 orë ecjeje në këmbë, Forcat Armatosura kanë arritur të transportojnë për në spitalin rajonal të Kukësit...
Ministeriali i NATO, takimi Stoltenberg - Xhaçka14 - 15 shkurt 2018Ministrja Xhaçka merr pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO në Bruksel...
Fotogaleri/FA angazhim maksimal për situatën e përmbytjeveNëntor - Dhjetor 2017Angazhimi i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë për situatën e përmbytjeve.
NATO: Misioni i “Orikut” në Egje, moment i rëndësishëm për Forcat Detare shqiptare24 nëntor 2017Misionit të anijes patrulluese të forcës detare shqiptare “Oriku”, e cila ishte pjesë e operacionit të NATO-s, “Sea Guardian”, i është dedikuar një shkrim në faqen zyrtare të NATO-s...
Ministrja Xhaçka në Ministerialin e NATO në Bruksel8-9 nëntor 2017Ministeriali i NATO në nivelin e ministrave të Mbrojtjes, që u mbajt në datat 8 dhe 9 nëntor në Bruksel konfirmoi vlerësimin që aleatët...
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17”14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturëShtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosuraprill 2018Qendra e Personel Rekrutimit ka filluar regjistrimin e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë dhe kërkon të rekrutojë 100...
Strategjia UshtarakeKorrik 2015Në themel të Strategjisë Ushtarake të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2018Shkurt 2018 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 07 (2018) Korrik 2018Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria13 korrik 2018Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Korrik 2018
Ma En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5