Rekrutohen kandidatë 3 (tre) për studime në Akademinë Ushtarake të Greqisë

Qendra e Personel Rekrutimit, kërkon të rekrutojë studentë për studime ushtarake në Akademinë Ushtarake të Greqisë, 3 (tre) të drejta studimi si më poshtë vijon:

• Shkolla e Studentëve për Oficerë të Forcave Tokësore “EVELPIDON”, 1 (një) kuotë,
• Shkolla e Studentëve për Oficerë të Forcave Detare, 1 (një) kuotë, në specialitetin mekanik,
• Shkolla e Studentëve për Oficerë të Shërbimeve të Forcave, 1 (një) kuotë në specialitetin “Këshilltar ligjor për rekrutimet”.

Afati kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë QPR është shtyrë deri më 6 korrik 2018.

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin word

Formulari i aplikimit Aneksi A në formatin Word


Rekrutohen kandidatë 2 (dy) për studime në institucionet e larta arsimore të Kosovës

Qendra e Personel Rekrutimit, kërkon të rekrutojë studentë për studime ushtarake në institucionet e larta arsimore ushtarake të Kosovës, 2 (dy) të drejta studimi. Studimet ushtarake ndiqen pranë Qendrës për Studime Universitare të Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe studimet e larta universitare në Universitetin Amerikan të Kosovës.

Afati kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë QPR është shtyrë deri më 6 korrik 2018.

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin word

Formulari i aplikimit Aneksi A në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, farmacist në Qendrën Shëndetësore, Forca Tokësore

Pozicioni i punës: farmacist në Qendrën Shëndetësore, Forca Tokësore,
Reparti/Institucioni: Rep.Usht.nr.1002, Forca Tokësore,
Vendi: Zall-Herr, Tiranë,
Mënyra e aplikimit: me dosje dhe me intervistë,
Lloji i kontratës së punës: pa afat
Data e fillimit të aplikimit: 14.06.2018
Data e mbylljes së aplikimit: 29.06.2018

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, specialist gazetar, QKMBMMFA, Rep. Usht. nr. 6004

Pozicioni i punës: specialist gazetar,
Reparti/Institucioni: Qendra e Kulturës Medias Botimeve të Mbrojtjes, Muzeu i FA (QKMBMMFA), Reparti Ushtarak nr. 6004,
Vendi: Garnizoni Skënderbej,Tiranë,
Mënyra e aplikimit: me dosje dhe me intervistë,
Lloji i kontratës së punës: pa afat
Data e fillimit të aplikimit: 13.06.2018
Data e mbylljes së aplikimit: 27.06.2018

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, punëtor mirëmbajtjeje, kameraman/fotograf Rep. Usht. 4001, 4009, KM 6630

Pozicioni i punës: punëtor mirëmbajtjeje,
Pozicioni i punës: kameraman/fotograf

Reparti/Institucioni: Reparti Ushtarak nr. 4001, 4009, KM
Vendi: Tiranë,
Mënyra e aplikimit: me dosje,
Lloji i kontratës së punës: 3 - mujore
Data e fillimit të aplikimit: 08.06.2018
Data e mbylljes së aplikimit: 22.06.2018

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Rekrutohen kandidatë 2 (dy) për Kursin fillestar të oficerit të FAj në Britaninë e Madhe

Qendra e Personel Rekrutimit, do të rekrutojë 2 (dy) kandidatë për të ndjekur “Kursin fillestar të oficerit të Forcës Ajrore”, i cili do të zhvillohet në periudhën 01 janar 2019 - 19 korrik 2019, në Akademinë Ushtarake Mbretërore të Forcës Ajrore Kranwell, në Britaninë e Madhe.

Afati kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë QPR është deri në 25 korrik 2018.

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit Aneksi A në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, arkitekt, Instituti i Gjeografisë dhe Infrastrukturës Ushtarake, Rep. Usht. nr. 6010

Pozicioni i punës: arkitekt në Sektorin e Projektimit,
Reparti/Institucioni: Instituti i Gjeografisë dhe Infrastrukturës Ushtarake (IGJIU), Reparti Ushtarak nr. 6010,
Vendi: Garnizoni Skënderbej,Tiranë,
Mënyra e aplikimit: me dosje dhe me intervistë,
Lloji i kontratës së punës: pa afat
Data e fillimit të aplikimit: 07.06.2018
Data e mbylljes së aplikimit: 22.06.2018

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word
Buletini mujor gusht 2018Ditari, të rejat kryesore gusht 2018...
Ministrja Xhaçka vizitë zyrtare në SHBA 17-18 prill 2018Washington - Shtetet e Bashkuara të Amerikës e vlerësojnë Shqipërinë një aleat të denjë të NATO dhe vend lider në Ballkanin Perëndimor...
FA shpëtojnë nënën e sëmurë në Kukës27 shkurt 2018Pas 3 orë ecjeje në këmbë, Forcat Armatosura kanë arritur të transportojnë për në spitalin rajonal të Kukësit...
Ministeriali i NATO, takimi Stoltenberg - Xhaçka14 - 15 shkurt 2018Ministrja Xhaçka merr pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO në Bruksel...
Fotogaleri/FA angazhim maksimal për situatën e përmbytjeveNëntor - Dhjetor 2017Angazhimi i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë për situatën e përmbytjeve.
NATO: Misioni i “Orikut” në Egje, moment i rëndësishëm për Forcat Detare shqiptare24 nëntor 2017Misionit të anijes patrulluese të forcës detare shqiptare “Oriku”, e cila ishte pjesë e operacionit të NATO-s, “Sea Guardian”, i është dedikuar një shkrim në faqen zyrtare të NATO-s...
Ministrja Xhaçka në Ministerialin e NATO në Bruksel8-9 nëntor 2017Ministeriali i NATO në nivelin e ministrave të Mbrojtjes, që u mbajt në datat 8 dhe 9 nëntor në Bruksel konfirmoi vlerësimin që aleatët...
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17”14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturëShtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosuraprill 2018Qendra e Personel Rekrutimit ka filluar regjistrimin e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë dhe kërkon të rekrutojë 100...
Strategjia UshtarakeKorrik 2015Në themel të Strategjisë Ushtarake të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2018Shkurt 2018 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 08 (2018) Shtator 2018Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria14 shtator 2018Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Shtator 2018
Ma En Pr Sh Di
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30