Shpallje vendi i lirë pune, specialist auditi në Sektorin e Auditimit të Brendshëm, Njësia Mjekësore Ushtarake

Pozicioni i punës: specialist auditi në Sektorin e Auditimit të Brendshëm, Njësia Mjekësore Ushtarake,
Reparti/Institucioni: Reparti Ushtarak Nr. 6023,
Vendi: Tiranë
Mënyra e aplikimit: me dosje dhe intervistë,
Lloji i kontratës së punës: 1 vit,
Data e fillimit të aplikimit: 07/11/2018
Data e mbylljes së aplikimit: 21/11/2018

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, teknik i mesëm i profesioneve të ndryshëm, Rep. Usht. 6630

Pozicioni i punës: teknik i mesëm i profesioneve të ndryshëm,
Reparti/Institucioni: Reparti Ushtarak Nr. 6630,
Vendi: Tiranë
Mënyra e aplikimit: me dosje dhe intervistë,
Lloji i kontratës së punës: 3 - mujore,
Data e fillimit të aplikimit: 31.10.2018
Data e mbylljes së aplikimit: 15.11.2018

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, punonjës shërbimi Rep. Usht. 2004, FD

Pozicioni i punës: punonjës shërbimi,
Reparti/Institucioni: Reparti Ushtarak Nr. 2004 (Flotilja Detare) në Forcën Detare,
Vendi: Pashaliman
Mënyra e aplikimit: me dosje dhe intervistë,
Lloji i kontratës së punës: pa afat,
Data e fillimit të aplikimit: 30.10.2018
Data e mbylljes së aplikimit: 13.11.2018

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, specialist për logjistikën në Seksionin e Mbështetjes me Shërbime, QKMBMMFA

Pozicioni i punës: specialist për logjistikën në Seksionin e Mbështetjes me Shërbime,
Reparti/Institucioni: Reparti Ushtarak 6004, Qendra e Kulturës, Medias, Botimeve të Mbrojtjes dhe Muzeu i FA,
Vendi: Tiranë, 
Mënyra e aplikimit: me dosje dhe intervistë,
Lloji i kontratës së punës: 6-mujore,
Data e fillimit të aplikimit: 29.10.2018
Data e mbylljes së aplikimit: 12.11.2018

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, specialist infrastrukture në Sektorin e Certifikimit dhe Teknologjisë, Rep. Usht. 6010, IGJIU

Pozicioni i punës: specialist infrastrukture në Sektorin e Certifikimit dhe Teknologjisë,
Reparti/Institucioni: Reparti Ushtarak 6010, IGJIU,  
Vendi: Tiranë, 
Mënyra e aplikimit: me dosje dhe intervistë,
Lloji i kontratës së punës: 1-vjeçare,
Data e fillimit të aplikimit: 24.10.2018
Data e mbylljes së aplikimit: 21.11.2018

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word
68 vjet Arma e Aviacionit 24 prill 2019Hapi i parë për të krijuar një Aviacion Ushtarak në Shqipëri, u hodh në 1914, kur qeveria shqiptare porositi blerjen e...
Shqipëria 10 vite në NATO Mars 2019Viti 2019 përkon me 10 - Vjetorin e Anëtarësimit të vendit tonë në NATO, më 1 Prill 2009...
Ditari Javor 2019Ditari, të rejat kryesore të javës...
Ministeriali i Mbrojtjes, Bruksel 26 - 27 qershor 26 - 27 qershor 2019Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka mori pjesë në Ministerialin e Zëvendësministri i Mbrojtjes Petro Koçi mori pjesë në punimet e Ministerialit të Mbrojtjes të NATO që u zhvillua në Bruksel,...
Ministeriali i NATO, Xhaçka: 2% e PBB për FA deri në vitin 2024 4-5 tetor 2018Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka mori pjesë në Ministerialin e Mbrojtjes së vendeve anëtare të Aleancës të Atlantikut të Veriut...
Ministrja Xhaçka vizitë zyrtare në SHBA 17-18 prill 2018Washington - Shtetet e Bashkuara të Amerikës e vlerësojnë Shqipërinë një aleat të denjë të NATO dhe vend lider në Ballkanin Perëndimor...
FA shpëtojnë nënën e sëmurë në Kukës27 shkurt 2018Pas 3 orë ecjeje në këmbë, Forcat Armatosura kanë arritur të transportojnë për në spitalin rajonal të Kukësit...
Ministeriali i NATO, takimi Stoltenberg - Xhaçka14 - 15 shkurt 2018Ministrja Xhaçka merr pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO në Bruksel...
Fotogaleri/FA angazhim maksimal për situatën e përmbytjeveNëntor - Dhjetor 2017Angazhimi i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë për situatën e përmbytjeve.
NATO: Misioni i “Orikut” në Egje, moment i rëndësishëm për Forcat Detare shqiptare24 nëntor 2017Misionit të anijes patrulluese të forcës detare shqiptare “Oriku”, e cila ishte pjesë e operacionit të NATO-s, “Sea Guardian”, i është dedikuar një shkrim në faqen zyrtare të NATO-s...
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17”14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturëShtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosuraprill 2018Qendra e Personel Rekrutimit ka filluar regjistrimin e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë dhe kërkon të rekrutojë 100...
Strategjia UshtarakeKorrik 2015Në themel të Strategjisë Ushtarake të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2019Janar 2019 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 08 (2019) Gusht 2019Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 16 gusht 2019Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Gusht 2019
Ma En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1