QPR rekruton kandidatë për "Përgatitjen e Oficerit të Ri në AFA të RSH

Qendra e Personel Rekrutimit, do të rekrutojë kandidatë për të ndjekur studimet për “Përgatitjen e Oficerit të Ri në Akademinë e Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë”, për vitin akademik 2019 - 2020, për 60 (gjashtëdhjetë) të drejta studimi, sipas specialiteteve, ku arsimi universitar i përafrohet si vijon:

- Ndërlidhje (Fakulteti i Inxhinierisë Elektronike),
- Polici kriminale (Fakulteti Juridik),
- Logjistikë (Fakulteti Ekonomik),
- Kimi (fakulteti i Shkencave të Natyrës),
- Xhenio (Fakulteti i Inxhinierisë së Ndërtimit),
- Forcë Detare (Inxhinieri Navale),
- Këmbësori (Fakultetet e tjera)

Afati kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë Qendrës së Personel Rekrutimit është deri më 05 korrik 2019.

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word

Formular shëndetësor

Formular i pastërtië së figurës së ushtarakut


QPR rekruton kandidatë për studime në akademinë ushtarake Royal Air Force te Britanisë së Madhe

Qendra e Personel Rekrutimit, do të rekrutojë kandidatë për të ndjekur “Kursin fillestar të Oficerit të Forcës Ajrore”, i cili do të zhvillohet në Akademinë Ushtarake Mbretërore të Forcës Ajrore, Cranwell, (Royal Air Force, Cranwell) në Britaninë e Madhe, në periudhën 02 dhjetor 2019 - 17 korrik 2020.

Afati kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë Qendrës së Personel Rekrutimit është deri në 19 qershor 2019.

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word

Formular shëndetësor

Formular i pstërtië së figurës së ushtarakut


AISM kërkon të punësojë personel civil, që kanë kryer studimet e larta

Agjencia e Inteligjencës dhe Sigurisë së Mbrojtjes (AISM) kërkon të punësojë personel civil, të cilët të kenë kryer studimet e larta për:

teknologji informacioni,
inxhinieri elektronike,
inxhinieri telekomunikacioni,
inxhinieri mekanike.

Aplikimi për punësim në AISM, do të bëhet në mënyrë elektronike sipas formularit bashkëlidhur dhe të dërgohet në adresën e-mail; This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

Afati i aplikimit deri me datë 30.05.2019.

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, specialist në seksionin e elektro-gazit, Rep. Usht. 3006, Forca Ajrore

Pozicioni i punës: specialist në seksionin e elektro-gazit,
Reparti/Institucioni: Rep.Usht. 3006, Forca Ajrore,
Vendi: Farkë, Tiranë,
Mënyra e aplikimit: me dosje dhe intervistë,
Lloji i kontratës së punës: e pacaktuar,
Data e fillimit të aplikimit: 10.04.2019
Data e mbylljes së aplikimit: 24.04.2019

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Filluan regjistrimet e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë në FA për periudhën 09 shtator - 15 nëntor 2019 sipas rajoneve

Qendra e Personel Rekrutimit ka filluar regjistrimin e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë dhe kërkon të rekrutojë 180 kandidatë për ushtarë/detarë aktivë për periudhën 09 shtator - 15 nëntor 2019, sipas rajoneve në këto përpjestime: 

Rajone

Tiranë 108 kandidatë,
Shkodër 28 kandidatë,
Lezhë kandidatë,
Durrës 12 kandidatë,
Vlorë kandidat,
Berat 20 kandidatë,
Elbasan kandidat,
Burrel kandidatë.
Kukës 1 kandidat.

Specialitete

Ndërlidhje 7,
Polici Ushtarake 14,
Këmbësori 47,
AT 2,
Shofer 23,
Furnizim 2,
Mirëmbajtje 2,
Zbulim 2,
Xhenio 8,
Infermieri 8,
Roje 64,
Muzikant 1.

Dokumentin pdf përmban informacionin e plotë për procedurat, kriteret, afatet, testimet etj.
Formulari i aplikimit në formatin word
Formulari i pranimit në formatin word
Formular vetëdeklarimi
Formular vetëdeklarimi për gjendjen shëndetësore

Afati kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë QPR është deri në 21 qershor 2019.

Tel: 042 348 588
68 vjet Arma e Aviacionit 24 prill 2019Hapi i parë për të krijuar një Aviacion Ushtarak në Shqipëri, u hodh në 1914, kur qeveria shqiptare porositi blerjen e...
Shqipëria 10 vite në NATO Mars 2019Viti 2019 përkon me 10 - Vjetorin e Anëtarësimit të vendit tonë në NATO, më 1 Prill 2009...
Ditari Javor 2019Ditari, të rejat kryesore të javës...
Ministeriali i Mbrojtjes, Bruksel 26 - 27 qershor 26 - 27 qershor 2019Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka mori pjesë në Ministerialin e Zëvendësministri i Mbrojtjes Petro Koçi mori pjesë në punimet e Ministerialit të Mbrojtjes të NATO që u zhvillua në Bruksel,...
Ministeriali i NATO, Xhaçka: 2% e PBB për FA deri në vitin 2024 4-5 tetor 2018Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka mori pjesë në Ministerialin e Mbrojtjes së vendeve anëtare të Aleancës të Atlantikut të Veriut...
Ministrja Xhaçka vizitë zyrtare në SHBA 17-18 prill 2018Washington - Shtetet e Bashkuara të Amerikës e vlerësojnë Shqipërinë një aleat të denjë të NATO dhe vend lider në Ballkanin Perëndimor...
FA shpëtojnë nënën e sëmurë në Kukës27 shkurt 2018Pas 3 orë ecjeje në këmbë, Forcat Armatosura kanë arritur të transportojnë për në spitalin rajonal të Kukësit...
Ministeriali i NATO, takimi Stoltenberg - Xhaçka14 - 15 shkurt 2018Ministrja Xhaçka merr pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO në Bruksel...
Fotogaleri/FA angazhim maksimal për situatën e përmbytjeveNëntor - Dhjetor 2017Angazhimi i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë për situatën e përmbytjeve.
NATO: Misioni i “Orikut” në Egje, moment i rëndësishëm për Forcat Detare shqiptare24 nëntor 2017Misionit të anijes patrulluese të forcës detare shqiptare “Oriku”, e cila ishte pjesë e operacionit të NATO-s, “Sea Guardian”, i është dedikuar një shkrim në faqen zyrtare të NATO-s...
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17”14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturëShtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosuraprill 2018Qendra e Personel Rekrutimit ka filluar regjistrimin e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë dhe kërkon të rekrutojë 100...
Strategjia UshtarakeKorrik 2015Në themel të Strategjisë Ushtarake të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2019Janar 2019 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 08 (2019) Gusht 2019Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 16 gusht 2019Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Gusht 2019
Ma En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1