Kontaktet e Qendrës së Pritjes dhe të Administrimit të Ndihmave

Në kuadër të rritjes së efiçencës dhe prezencës në kohën dhe vendin e duhur të autoriteteve të përballimit dhe emergjencave civile, Ministria e Mbrojtjes së Republikës së Shqipërisë ka ngritur Qendrën e Pritjes dhe të Administrimit të Ndihmave. Kjo qendër do tu vijë në ndihmë të gjithë të interesuarave, si: Organizata Ndërkombëtare, Shoqata joqeveritare, grupime vullnetare etj. Të cilët duan të japin kontributin e tyre për familjet e dëmtuara nga përmbytjet e ditëve të fundit.

Për shkak të situatës së krijuar Ministria e Mbrojtjes ka publikuar pikat e kontaktit për administrimin dhe menaxhimin e ndihmave për njerëzit të dëmtuar nga reshjet e shiut, si dhe numrat e llogarisë në rast të kontributit financiar.

1. Pikat e grumbullimit të ndihmave dhe donacioneve do të jenë:

0035542233554

0035542226601

I. Pika kryesore në Komandën Mbështetëse, me adresë, Vaqarr Tiranë, me pika kontakti:
a. Major Orges Baholli, email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. cel. +3556738894449
b. Major Merfila Kamberi,email:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. cel. +355675546048
c. Kapiten Ermal Nako, email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. cel. +355695444763

II. Pika alternative, për grumbullim do të jetë batalioni i Mbështetjes së SHPFA me adresë, Rruga e Dibrës, Garnizoni “Skërnderbej”, me pika kontakti:
d. Kapiten Dilsona Kuro, cel.+355693956188;
e. Kapiten Jonion Shkëlqimi, email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., cel. +355665976161;
f. Kapiten Vilma Kuro, email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., cel. +355694783007

2. Shpërndarja dhe transporti i ndihmave do të bëhet nga Batalioni i Transportit të Komandës Mbështetëse, Pezë-Helmës Tiranë. Pika konatkti:
a. N/Kolonel Ylli Prifti, email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., cel: +355674057461
b. Kapiten Jetmir Cami, email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. cel. +355675508051
c. Major Bekim Murrja, email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. cel. +355686791130

3. Për koordinimin e këtij procesi, në Qendrën e Bashkuar Operacionale (QBO), do të funksionojë 24 orë, grupi koordinator në sektorin e vendit pritës, me këtë përbërje:

a. Major Përparim Arriku, email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., cel +355697491102
b. Ermal Dinoshi, email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. cel. +355695299579
c. Major Erjon Skembi email: erjon.shkembi @aaf.mil.al cel. +355662065555
d. Toger Merzo Lenko, email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. cel. +355695560314

Numrat e llogarive: “Kontribute vullnetare, emergjenca” ne bankat e nivelit te dyte/ACCOUNT BANKER NUMBER

Banka Credins

IBAN ne ALL (Lek): AL29 2121 1016 0000 0000 0030 0001
IBAN ne EUR : AL72 2121 1016 0000 0000 0030 0003
IBAN ne USD: AL02 2121 1016 0000 0000 0030 0002

Banka Raiffeisen

IBAN ne ALL (Lek): AL38 2021 1013 0000 0000 0015 7945
IBAN ne EUR : AL85 2021 1013 0000 0000 0115 7945
IBAN ne USD: AL35 2021 1013 0000 0000 0215 7945

Banka ProCredit

IBAN ne ALL (Lek): 10-86135000-01
IBAN ne EUR : 10-86135001-02
IBAN ne USD: 10-86135002-03

Banka Kombetare Tregtare

IBAN ne ALL (Lek): AL44 2051 1014 3288 86CL TJCL ALLA
IBAN ne EUR : AL11 2051 1014 3288 86CL TJCF EURA
IBAN ne USD: AL55 2051 1014 3288 86CL TJCF USDA

Tirana Bank

IBAN ne ALL (Lek): AL47 2061 1183 0000 0108 2000 0011
IBAN ne EUR AL20 2061 1183 0000 0108 2000 0012
IBAN ne USD AL74 2061 1183 0000 0108 2000 0010

Intesa SanPaolo

IBAN ne ALL (Lek): AL37 2081 1008 0000 0020 2453 0701
IBAN ne EURO AL10 2081 1008 0000 0020 2453 0702
IBAN ne USD AL80 2081 1008 0000 0020 2453 0703

Union Bank

IBAN ne ALL (Lek): AL50 2141 1209 0111 1009 2516 0413
IBAN ne EURO AL40 2141 1209 0111 1009 2525 0221
IBAN ne USD AL66 2141 1209 0111 1009 2525 0141

Societe Generale Albania

IBAN ne ALL (Lek): AL86 2131 1013 0000 0000 0084 1534
IBAN ne EURO AL32 2131 1013 0000 0000 0084 1536
IBAN ne USD AL05 2131 1013 0000 0000 0084 1537

Banka credit Agricole

IBAN ne ALL (Lek): AL38 2101 1012 0000 0000 0003 8968
IBAN ne EURO AL21 2101 1012 0000 0000 0007 1963
IBAN ne USD AL38 2101 1012 0000 0000 0004 8280

Banka NBG

IBAN ne ALL (Lek): AL43 9011 1013 0022 0997 1000 0018
IBAN ne EURO AL76 9011 1013 0022 0997 1001 6011
IBAN ne USD AL20 9011 1013 0022 0997 1000 1014

Veneto Banka

11 655 EURO/USD /ALL

IBAN AL84 2041 1017 0000 0000 0001 1655

Banka e Bashkuar e Shqipërisë (UBA)

IBAN ne ALL (Lek): AL60 2031 1003 2010 1520 1101 0928
IBAN ne EURO AL71 2031 1003 2010 1490 1101 0929
IBAN ne USD AL88 2031 1003 2010 1400 1101 0929

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Ministeriali i NATO, Xhaçka: 2% e PBB për FA deri në vitin 2024 4-5 tetor 2018Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka mori pjesë në Ministerialin e Mbrojtjes së vendeve anëtare të Aleancës të Atlantikut të Veriut...
Buletini mujor nëntor 2018Ditari, të rejat kryesore nëntor 2018...
Ministrja Xhaçka vizitë zyrtare në SHBA 17-18 prill 2018Washington - Shtetet e Bashkuara të Amerikës e vlerësojnë Shqipërinë një aleat të denjë të NATO dhe vend lider në Ballkanin Perëndimor...
FA shpëtojnë nënën e sëmurë në Kukës27 shkurt 2018Pas 3 orë ecjeje në këmbë, Forcat Armatosura kanë arritur të transportojnë për në spitalin rajonal të Kukësit...
Ministeriali i NATO, takimi Stoltenberg - Xhaçka14 - 15 shkurt 2018Ministrja Xhaçka merr pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO në Bruksel...
Fotogaleri/FA angazhim maksimal për situatën e përmbytjeveNëntor - Dhjetor 2017Angazhimi i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë për situatën e përmbytjeve.
NATO: Misioni i “Orikut” në Egje, moment i rëndësishëm për Forcat Detare shqiptare24 nëntor 2017Misionit të anijes patrulluese të forcës detare shqiptare “Oriku”, e cila ishte pjesë e operacionit të NATO-s, “Sea Guardian”, i është dedikuar një shkrim në faqen zyrtare të NATO-s...
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17”14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturëShtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosuraprill 2018Qendra e Personel Rekrutimit ka filluar regjistrimin e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë dhe kërkon të rekrutojë 100...
Strategjia UshtarakeKorrik 2015Në themel të Strategjisë Ushtarake të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2018Shkurt 2018 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 12 (2018) Dhjetor 2018Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 30 nëntor 2018Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Dhjetor 2018
Ma En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6